شنبه ، 16 بهمن 1400- 5400

لیزر

اشتراک گذاری


کلینیک داندانپزشکی جهاددانشگاهی مشهد همواره تلاش دارد تا خدماتی تخصصی دندانپزشکی رابا بهترین کیفیت ومناسبترین تعرفه ارائه نماید دراین راستا این مرکز اقدام به تاسیس دپارتمان لیزر نموده است دراین دپارتمان خدمات درمان با لیزرco2 و لیزر دایود ارائه می گردد.

گوشه ای ازدرمانهای دندانپزشکی که باکمک لیزر قابل انجام می باشند:
 

1- انجام انواع جراحی های بافت نرم:

هر دو لیزر دایود و co2 این قابلیت را دارند که درانواع جراحی های بافت نرم به کارگرفته شوند حتی گاهی بهترین درمان برای ضایعات دهانی ، حذف بالیزر می باشد (مثل کوپلاکی ها وسیع ، کین پلاک مانند و...) برخی ضایعات مانند انواع ضایعات برجسته نیز با لیزر به بهترین نحو قابل درمان می باشد دراین سو درد فرامایی همچنین عدم نیاز به بخیه کنترل خونریزی زمان کوتاهی جراحی و عدم نیاز به پیوندبانی لیزر به عنوان روش ارجع مطرح می نماید.
بعضی از انواع روشهای نمونه برداری هم با لیزر به راحتی قابل انجام است . دربرخی مطالعات نشان داده شده است که درد و ناراحتی والتهاب بعد از محل بالیزر ، از روشهای مرسوم جراحی است.


2- درمانهای ترمیمی:
امروزه درمانهای زیبایی و ترمیمی زیادی را با کمک لیزر می توان انجام داد .آنچه با امکانات موجود قادر به انجام آن هستیم سفید کردن دندانها و دفع حساسیت بعد از ترمیم و حساسیت عاجی می باشد که با لیزر دایود کم توان انجام می شود.


 

 


3- درمانهای اندو:

ضدعفونی کردن کانال ها باکمک لیزر قابل انجام می باشد که میزان موفقعیت درمان ریشه را برخی مطالعات بالابرده است.
 


4- درمانهای ارتودنسی:

تسهیل در به حرکت در اوردن دندانهای کاهش زمان درمان (ودرد وناراحتی ضمن درمان ارتودنسی) ازجمله کاربردهای کم توان درارتودنسی است. همچنین می توان با لیزر می توان اقدام به فرنکتومی واکسپوزژون دندانهای نهفته پرداخت.

 


5- لیزر درمانی کم توان :

لیزر کم توان اثرات زیادی در بافتها دارد. ازحد آن می توان که تسریع در ترمیم زخم ، کاهش تورم ، درد بعد از عمل ، از لیزر علاوه براینکه یک درمان مکمل عالی بعد از انواع روشهای جراحی است ، می تواند درمان کین پلان، نوراتری وسایرضایغاتی که التهاب درد انها نقش دارد بکار رود.
 

چرا لیزر؟
 

تکنولوژی لیزر در دندانپزشکی نه تنها گامی موثر در حصول نتایج با کیفیتی برتر از روش های معمول در دندانپزشکی به شمار می آید بلکه صرف زمان و انرژی مورد نیاز دندانپزشک را در یک پروسه درمانی کاهش می دهد.
این امر بخصوص با ویژگی های منحصر بفرد دستگاه  LightWalker، دارای دو طول موج طلایی Er:YAG 2940 و Nd:YAG 1064، قدرت و سرعت بی نظیر دستگاه و طیف گسترده  pluse duration میسر شده و همین امر باعث اطمینان خاطر و کسب اعتماد دندانپزشکان گردیده است.

آنچه استقبال بیشتر دندانپزشکان را در استفاده از دستگاه لیزر به همراه داشته، مزایای متعددی است که می توان در رضایتمندی دندانپزشکان و بیماران به طور همزمان دید.
 

مزایای لیزر برای دندانپزشک
 

 • اطمینان کامل از کیفیت درمان به واسطه دو طول موج Er:YAG و Nd:YAG

 • صرف زمان کمتر به واسطه سرعت درمان با لیزر

 • کاهش فشار های وارده بر ستون فقرات و مهره های گردن با توجه به صرف زمان کمتر

 • کاهش خطرات آلودگی های خونی به واسطه کاهش خون ریزی و عدم نیاز به ابزار منوآل

 • کاهش مشکلات شنوایی که از عوارض درمان با روشهای مرسوم در طولانی مدت می باشد

 • استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ایجاد محیطی متمایز در مقایسه با سایر همکاران

 • افزایش مراجعین به واسطه تجارب خوشایند درمانی و افزایش مراجعین جدید

 • افزایش درآمد به واسطه تعداد مراجعین بدون افزایش مبلغ هزینه درمان
   

مزایای لیزر برای بیماران
 

 • کاهش دریافت دارو های بیحس کننده تا 95% در درمان پوسیدگی های دندان

 • درصد حفظ بیشتر بافت سالم دندان

 • بوجود آوردن محیط کاملا استریل در درمانهای ریشه و جراحی های بافت نرم و سخت دندان

 • خونریزی کمتر در جراحی های بافت نرم و عدم نیاز به بخیه

 • سرعت بالای ترمیم و کاهش زمان بهبودی

 • کاهش درد بسیاری از درمانهای نامطلوب

 • کاهش مراجعه های متعدد بیمار بواسطه سطح بالای کیفیت درمان

ازجمله مواردی هستند که بیماران را به سوی انتخاب لیزر جهت درمان دندانپزشکی سوق می دهد.
 

*لازم به ذکراست کلیه درمانهای ذکرشده توسط همکاران تخصصی که دوره های معتبر را در این زمینه در داخل و خارج از کشور گذرانده اند انجام می شود.
باتوجه به اینکه درمانهای دندانپزشکی باکمک لیزر نیاز به تجهیزات گرانقیمت و نیز دندانپزشکان متخصص دارند تلاش شده است که این سرویس با حداقل تعرفه و با بهترین کیفیت در دسترس همشهریان گرانقدر قرار گیرد.

بخش ها

پیوندها

طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری دوگان

کلیه حقوق مادی و معنوی نزد جهاد دانشگاهی  محفوظ است.